0
Axtar
Azərbaycanca AZ

Mine Sota - Bişey Söylicem Ama Gülmek Yok

Azərbaycan, Abşeron, Bakı
Paylaşıldı 1 il əvvəl
ID #14
QR CODE
Premium
1 şəkil
5.00 AZN
Kitabın vəziyyəti: İkinci əl
Əməliyyat Tipi: Satıram
Mine Sota - Bişey Söylicem Ama Gülmek Yok
Azərbaycan, Abşeron, Bakı,
Paylaşıldı 1 il əvvəl

Haqqında

Sokakta yürürken bir televizyon muhabiri size pat diye mikrofon uzatıp 'En son ne zaman delirdiniz? Ağladınız? Sevindiniz? Merhamet duydunuz? Şımardınız? Âşık oldunuz? Acıdınız? Sinirlendiniz? Gözünüzden yaş gelene kadar güldünüz?' diye sorarsa, bu soruların cümlesine birden 'Mine Sota'nın son kitabını okuduğumda.' diye cevap verebilirsiniz.

Bir ömrü bir güne sığdıran bir kelebek gibi, hayattan hayata konan bu kitap, size 'Aman çimlere basmayalım, aman turistlere iyi davranalım, vergimizi de ödeyelim…' dışındaki iyilikleri de hatırlatacak, hatırlatmakla da kalmayıp içinizde, herkese merhamet etmek, yamuk yaptıklarımızdan özür dilemek, efendime söyleyeyim sokağa fırlayıp çevrede dolaşan insanları 'Hepinizi çook seviyorum, canlarım benim!' diye sımsıkı kucaklayıp çay ısmarlamak, keçi gibi ağaçlara tırmanıp erik toplamak, ıslık çalarak su birikintilerinde zıplamak gibi istekler de doğuracaktır.

Herkesin şikâyet edip kimsenin ayrılamadığı şu canına yandımının dünyasının kaç bucak olduğunu, bilimsel olarak değil milimsel olarak açıklayan bu kitabı okuyup cümle dertlerinizin üzerine üfleyin gitsin. Stresle sıkılmış tüm vidalarınız gevşesin, çocukluğunuz içinizden size bakıp muzipçe gülümsesin, sizi gören herkes 'Yok yok, sen de bir haller var vaaarr…' desin, üzüntü, tasa, içinizi sıkan ne varsa bitsin…

Keyifli keyifli okumalar, okudukça kıkır kıkır gülmeler, güldükçe güzelleşmeler… Hadi bakalım.
Vote
Result 1 votes

 

Satıcı ilə əlaqə

  Seller's picture
  Fərid
  Qeydiyyatsız istifadəçi
  Əlaqə saxlamaq üçün sayta Daxil olmalı və ya Qeydiyyatdan keçməlisiniz.

  Rəylər

  Sualınız var? Əlavə məlumat istəyirsiniz? Yeni rəy əlavə edin...
  Yalnız bu elana aid suallar soruşun.
  Rəylər moderatorludur.
  Yeni rəy əlavə et
  5.00 AZN

  Satıcı haqqında

  Seller's picture
  Fərid
  Qeydiyyatsız istifadəçi

  Elan ərazisi

  Azərbaycan, Abşeron, Bakı